יעל קוצ'ינסקי

פסיכולוגית התפתחותית מומחית

()
פסיכולוגית התפתחותית מומחית בהערכה לתינוקות ועיכובים התפתחותיים המשפיעים על התפתחות רגשית. מדריכה ומלווה הורים לילדים מגיל לידה ועד גיל תשע

תחומי התמחות

אוטיזם, אילמות סלקטיבית, הדרכת הורים, הפרעות אכילה, ויסות חושי, ויסות רגשי, טיפול דיאדי, מתח וחרדה, עיכוב התפתחותי, קשיים חברתיים, קשיים רגשיים

עוסקת בטיפול וגם באבחון של ילדים בגיל הרך, המתמודדים עם בעיות התפתחות מסוגים שונים: הפרעות קשב, ליקויי שפה, קשיים חברתיים, עיכוב התפתחות, קשיי תקשורת, פוביות, הפרעות אכילה, פוסט טראומה, מיומנויות חברתיות, ילדים על הרצף האוטיסטי ועוד.

עוסקת גם בהדרכת הורים ומטפלת בהורים לילדים בעלי התפתחות תקינה המבקשים הדרכה והכוונה.

אני משלבת בעבודתי הכרות עם ההורים והתפיסה המשפחתית, תוך הבנה של הילד, רמת התפתחותו ומאפייניו. בשילוב עם ההורים, מגיעים ביחד לפתרונות יצירתיים המתאימים לילד ולמקרה שלו.

אני מציעה טיפול דיאדי, המתאים לתינוקות ולגיל הרך, טיפול בו נוכחים ההורים והילד, טיפול זה מלווה גם בהדרכת הורים בהם הילד לא נוכח, כדי לעבד טוב יותר את הנעשה במפגשים.

בנוסף מציעה טיפול פרטני במשחק, במסגרת טיפול זה נעשה שימוש במשחקים כדי להכיר טוב יותר את עולמו הנפשי של הילד, כדי לעזור לו לשפר את תפקודו החברתי, הרגשי והקוגניטיבי.

במהלך הטיפול הילד מוביל את המשחק וכמטפלת אני מאזינה לתכנים שהוא מעביר, מגששת אל תוך עולמו הפנימי ומבצעת שיקוף, מתן הסברים ושואלת שאלות לצורך התבוננות פנימית אל עולמו. טיפול זה מסייע לילדים לחזק את הדימוי העצמי, לנהל קשרים חברתיים, לעבד חוויות ולהיות מודעים יותר לעצמם, לקשיים וליכולות.

השכלה:

  • תואר ראשון MA באוניברסיטת בן גוריון.

ניסיון:

  • מטפלת בקליניקה בתל מונד.
  • משמשת כרכזת תחום הספקטרום האוטיסטי, במרכז לגיל הרך שבקרית אונו.
  • מדריכה את הצוות המקצועי (וגם מרצה) בקורס "התפתחות מלידה", המכשיר מטפלות פרא-רפואיות ליווי התפתחותי בריאותי.
  • מספקת ייעוץ פסיכולוגי התפתחותי לחברות מתחום האינטרנט והמשחקים לגיל הרך.
  • עבדתי במכונים להתפתחות הילד מובילים ברחבי הארץ: בקופת חולים "מכבי", במכון להתפתחות הילד בבית החולים תל השומר, במרכז לגיל הרך "עמידר", ביחידה לגיל הרך בבית החולים סורוקה ועוד.
  • עבדתי בגנים ובמעונות של החינוך המיוחד.