ניו אייג'

טיפולי ניו אייג' כגון: מיינדפולנס, דמיון מודרך, התמקדות ו-NLP, מאפשרים למטופל בהם להתחבר לכוחות הפנימיים שבו ולמצוא בעצמו את התשובות לבעיות שמעיקות עליו, בדומה לטיפול פסיכולוגי מסורתי

אילו טיפולי ניו אייג' קיימים?

בשנים האחרונות עם העלייה בפתיחות לתחום הניו אייג', צצו טיפולי ניו אייג' רבים ומגוונים כגון ביו-אנרגיה, טיפול באמצעות פרחי באך ועוד. עם זאת, השיטות הנפוצות ביותר הן דמיון מודרך, התמקדות ו-NLP, שלהן ותק, מוכרות וניסיון בארץ.

דמיון מודרך היא שיטה המאפשרת למטופלים בה לדמיין את עצמם מתגברים על קשיים והולכים בדרך הנכונה אל ההצלחה. על פי עקרונות השיטה, המתאימה גם לילדים, הליכה בדרך הזו באמצעות דמיון מודרך, מסייעת למטופל ללכת בה גם בחיים האמיתיים, משום שכעת השבילים המובילים אליה מוכרים לו, הוא התגבר בדמיון על כל הקשיים מהם חשש, ומכיוון שהדרך ברורה לו כעת יותר מתמיד.

טיפול ניו אייג' נוסף הוא התמקדות, שבמסגרתה המטופל מתחבר אל האיתותים הגופניים שלו. על פי שיטת התמקדות, הגוף משדר לנו אותות כאשר אנו נמצאים לפני קבלת החלטות או צמתי חיים, ואם נקשיב לו נוכל למצוא בעצמנו את התשובות וההחלטות הנכונות.

על פי שיטת התמקדות, עלינו ללמוד להכיל גם את הרגשות הקשים ובכך להצליח להתגבר על האזורים בחיים שבהם אנו מרגישים תקועים.

שיטת NLP היא אחד מטיפולי הניו אייג' המוכרים ביותר בישראל. מדובר בשיטה שגורסת כי הדרך שבה אנו מביעים את עצמנו, הן באופן מילולי והן באופן לא מילולי, מתכנתת את דפוסי ההתנהגות שלנו, ולכן שינוי באופן ההבעה ישנה גם דפוסי חשיבה והתנהגות שאינם רצויים לנו.

על פי השיטה, בכדי להשתחרר מחסמים עלינו להבין את מקורם, לבחון האם ניתן לנסח את האיום בצורה אחרת, חיובית יותר, להעלות למודעות תרחישים ודימויים מרגיעים, ולהרגיע את הגוף בבואו להתמודד עם איומים.