טיפול מיני זוגי

טיפול מיני זוגי – מהו? טיפול מיני זוגי נותן מענה על בעיות במיניות, אשר יקרינו גם על הזוגיות. כמו כן, בעיות בזוגיות ייפגעו גם בחיי המין. ובכן, אין נוסחה ואין סודות לזוגיות ומיניות מושלמות

מה שכן ישנו, זו עבודה קשה, רצון לחיות יחד ונכונות להתפשר וגם להקריב למען בן זוגך או בת זוגך. אולם ההשקעה משתלמת – זוגות הנהנים מזוגיות טובה וממיניות מהנה ומספקת הם זוגות מאושרים הנהנים מקשר איכותי לכל החיים.

טיפול המשלב ייעוץ זוגי וטיפול מיני הינו טיפול המיועד לזוגות החווים קשיים בתפקוד המיני זוגי. קשיים בזוגיות ובחיי המין הם נפוצים מאוד בקרב זוגות רבים, אך מעטים מדברים עליהם ומעטים חשים בנוח לפנות לעזרה, אם מתוך בושה או דיעות קדומות לגבי טיפול מיני זוגי, ואם מתוך הפחד להודות בקיומה של הבעיה. חשוב לזכור שהזוגיות והמיניות כרוכות זו בזו במעין מעגל סתרים – היחסים הזוגיים משפיעים על התשוקה והמיניות של בני הזוג, בעוד היחסים המיניים משפיעים על היחסים הזוגיים.

במה מתמקד טיפול מיני זוגי?

טיפול מיני זוגי, אינו מתמקד רק בבעיות בתפקוד מיני, אלא גם ובעיקר בשיפור התקשורת המינית ובמימוש הפוטנציאל המיני של כל אחד מבני הזוג תוך התחשבות בצרכיו ובצרכי בן או בת הזוג. טיפול זוגי ומיני מתייחס לאספקטים שונים הקשורים לאינטימיות, אשר נחוצה לכל מערכת זוגית.

גם גברים וגם נשים זקוקים לאינטימיות, אם כי דעותיהם לגבי מה כרוך באינטימיות יכולות להשתנות. לרוב נשים מפרשות אינטימיות כקשורה יותר לרגשות ותחושות, בעוד אצל גברים היא קשורה יותר לקרבה פיזית. עם הזמן ועם הרבה סבלנות לומדים להבין איזה סוג של אינטימיות בן או בת הזוג רוצים, מה שמוביל בסופו של דבר לקשר רגשי קרוב וחזק בין בני הזוג.

טיפול מיני זוגי יכול להתאים למצבים הבאים:

זוגות המעוניינים לשפר את התקשורת המינית ואת ההנאה וההתאמה המינית ביניהם.

זוגות המתמודדים עם הפרעה בתפקוד המיני של אחד מבני הזוג בעקבות מחלה, שימוש בתרופות או נכות.

זוגות החווים בעיות בזוגיות בעקבות עכבות של אחד מבני הזוג המפריעים לתקשורת המינית.

זוגות החווים פערים בתשוקה ו/או מעוניינים בהתעוררות של החשק המיני.

זוגות אשר מתקשים להגיע לאינטימיות ולבניית אמון בעקבות טראומות מיניות שחווה אחד מבני הזוג.