איך יודעים שהגיע הזמן ללכת לייעוץ זוגי?

זוגות רבים מוצאים את עצמם בשלב מסויים בחייהם הזוגיים, במצב שבו הם אינם מרוצים מהאופן בו מתנהלת מערכת היחסים ביניהם. לכל זוג ישנן סיבות שונות לכך, אך המשותף לכולם זוהי תחושת הכעס או האכזבה שנלווית למצב. משברים בזוגיות הם לא חריגים ולמעשה, מחקרים מראים כי אין זוג שלא חווה משבר לאורך השנים ביחד.

ככל שמערכת היחסים מתקדמת עם השנים, עשויים להתרחש דברים שונים ש"מטלטלים את הספינה" ולכן הגיוני לחלוטין אם בני הזוג ירגישו כי הם זקוקים לסיוע או התערבות חיצונית בכדי להחזיר את הדברים על מקומם ולחזק אותם יחדיו.

אם כך, מתי מומלץ לפנות לייעוץ זוגי מקצועי?

לא ניתן לקבוע באופן חד משמעי מתי עליכם לפנות ליועץ זוגי או להדרכה זוגית, אך העצה החשובה ביותר היא – הסתמכו על תחושת הבטן שלכם. אם הנכם מרגישים שמשהו לא כשורה וכי אתם לא מצליחים לפתור את הבעיות ביחד, ייתכן וזהו השלב שבו רצוי לפנות לייעוץ זוגי מקצועי.

כל חבר ומכרה יכולים לתת לנו מעין ייעוץ זוגי המבוסס על עצה או הכוונה אישית, אך הדגש במקרים אלו הוא על ייעוץ מקצועי. ייעוץ מקצועי הינו ייעוץ שניתן על ידי יועץ זוגיות, אדם מוסמך ומנוסה אשר ניגש אל המקרה של בני הזוג מנקודת מבט אובייקטיבית, עם ניסיון בתחום ועם מטרה ברורה לנגד עיניו : לסייע לבני הזוג להשיג את אשר נחוץ וטוב להם.

אנחנו רבים המון, האם אנו זקוקים לייעוץ זוגי?

מריבות וקונפליקטים מתמשכים בזוגיות בהחלט אמורות להדליק אצלכם נורה אדומה. מצבים אלו מביאים עמם המון אנרגיות שליליות ולעיתים אך מקשים על התפקוד במהלך היום יום. אם הנכם נמצאים בקונפליקט ולא מצליחים לפתור אותו עם בן הזוג, חוזרים על אותם הוויכוחים ולא מצליחים להתגבר עליהם – פניה ליועץ זוגי יכולה בהחלט לקדם אתכם ולרוב גם לפתור את הבעיות.

מהן הסיבות שבגינן פונים לייעוץ זוגי?

למעשה, יש המון סיבות שבגללן זוגות מגיעים לייעוץ אבל הנפוצים ביותר הם כאשר בני הזוג מעידים שיש בעיות ביחסי המין, מיעוט בהבעת חיבה, כאשר נוצר ריחוק בין בני הזוג, חשד לבגידה, קנאה וכו'. בנוסף לכך, ישנם זוגות שהגיעו לייעוץ זוגי לאחר קשיים כלכליים או בשל מצב של אלימות פיזית / מילולית.

ישנם גם זוגות שהגיעו לייעוץ זוגי לפני הנישואים, על מנת לקבל כלים וייעוץ לחיים משותפים לאחר החתונה. חשוב להבין כי זוגיות מורכבת משיתוף פעולה של שני אנשים ולעיתים ישנם מצבים של פערים בתפיסות עולם, מנטליות שונה, חינוך אחר וכו' – כל אלו עשויים להביא לחיכוכים שליליים ולכן פנייה לייעוץ זוגי היא מעשה נפוץ ונבון.

אם הנכם חשים שיש בעיה במערכת היחסים ומעוניינים לפתור אותה, ייעוץ זוגי בהחלט יכול להוות דרך לפתרון.