זוגיות

וגיות טובה ובריאה, היא מהדברים הנחשקים ביותר בקרב בני האדם ולכן רבים נעזרים בטיפולי זוגיות שונים, כמו: טיפול זוגי – שיטת טיפול פסיכולוגי העוסקת ביצירת תקשורת נכונה לזוגיות טובה, מבינה ומכילה בין בני זוג.

כאשר שני אנשים נכנסים לזוגיות, הם מביאים איתם עולם שלם של רצונות וחלומות, דפוסי התנהלות, דרכי תקשורת וציפיות מהאחר המשמעותי בקשר. מכיוון שבאחוז ניכר של המקרים העולמות שונים, יתכנו קצרים בתקשורת בין בני הזוג, שעלולים אף להוביל אותם לכדי גירושין.

טיפול זוגי מסייע לבני הזוג ללמוד כיצד להקשיב אחד לשני, לשמוע את מה שנאמר באמת ולא את מה שעובר דרך המסננים האישיים שלנו, לראות כיצד יוכלו לסייע אחד לשניה ולהפך להגשים את החלומות והשאיפות, וכיצד לפתוח ביניהם ערוץ תקשורת טוב ויעיל.

מי צריך טיפולי זוגיות?

כפי שכבר אנחנו יודעים, טיפול זוגי מסייע למי שהתקשורת הזוגית שלו נמצאת במשבר, ובעקבותיה היחסים עלו על שרטון. בעידן שבו אחד מכל שלוש זוגות מתגרש, טיפול זוגי יכול לסייע לבני זוג לבחון האם שווה להם להמשיך ולהלחם על מערכת היחסים שלהם, האם ביכולתם לתקן את שהתקלקל והאם הם עדיין אוהבים זה את זו ולהיפך.

זוגות רבים שהחליטו לקחת טיפול זוגי כאקט אחרון למניעת גירושין, הצליחו לשקם את מערכת היחסים הזוגית שלהם, ולהמנע מההליך הכואב של גירושין.
גם זוגות שנמצאים בתחילת החיים המשותפים יחד, עשויים להרוויח רבות אם יבחרו לגשת לטיפול זוגי לצעירים.

זוגות אלו יבססו את מערכת היחסים שלהם על ערוצי תקשורת בריאים ונכונים, יגדירו את המטרות המשותפות ואת המקום הפרטי לכל אחד מהם, ויצליחו להתגבר גם על נקודות הקושי הגדולות ביותר כמו למשל במקרים של קושי כלכלי או לאחר לידת הילדים.

אם חיי המין שלכם הפכו לטובים פחות או נעלמו, עקב משבר או שינוי שעבר עליכם בחיי הנישואין, טיפול זוגי בדגש על טיפול מיני יכול להצית שוב את התשוקה, לפתור קונפליקטים ולאפשר לכם לשקם את אחד מעמודי התווך של זוגיות טובה.

זוגות שנמצאים עשרות שנים יחד יכולים אף הם להרוויח מטיפול זוגי. לאחר שנים יחד, נכנסים למערכת היחסים אלמנטים של קבלת האחר כמובן מאליו, שעמום וחוסר אתגר ואולי אפילו המצאות במקום אחר בחיים לאחר שהגוזלים עזבו את הקן.

טיפול זוגי בשלב זה יכול להחזיר את העניין לזוגיות, לבחון את החלומות להמשך ואת הדרכים להגשמתן, ולאפשר לבני הזוג לפתור משקעים שנוצרו בעשרות שנות הזוגיות המשותפת.