גישור זוגי

גישור זוגי מציע לבני זוג את האופציה להיפגש עם גורם שלישי ניטראלי על מנת לפתור מחלוקות וסכסוכים מתוך מטרה להמשיך את דרכם באופן משותף.

ישור זוגי במטרה להישאר יחד

כאשר בני הזוג רואים כי אינם מסוגלים להגיע לשיח פתוח או לתקשורת טובה ביניהם, אבל הם בהחלט שואפים לכך, ושואפים להישאר יחד, גישור זוגי יכול להוות פתרון מצוין. כאשר הדברים נראים סבוכים, ובני הזוג מעוניינים בשלום בית ובהמשך קיום הזוגיות, הפנייה למקור חיצוני, נייטראלי, מקצועי ובעל ניסיון, בהחלט יכולה לשנות את פני הדברים.

היתרונות של גישור זוגי

לגישור הזוגי מספר יתרונות משמעותיים שחשוב לקחת בחשבון, במידה ואתם מתלבטים אם לגשת למסגרת זו, וכיצד היא יכולה להועיל לכם.

יתרון התקשורת

היתרון הראשון והחשוב ביותר. גישור זוגי קודם כל מסייע לבני הזוג לתקשר זה עם זה, להביע את אשר על ליבם, את מה שמפריע להם. העובדה שיש צד שלישי, נייטראלי, בלי אינטרסים או העדפות, עם המון ניסיון ומקצועיות, שיכול לשאול את השאלות הנכונות, ולתת לכל אחד מהצדדים את המקום להתבטא, היא יתרון ענק.

זוג שמגיע לגישור בדרך כלל לא נמצא במקום הטוב ביותר מבחינת תקשורת, וזקוק לעזרה. לעיתים בני הזוג מבולבלים וזקוקים לראייה מפוכחת וחיצונית, במקרה הזה מומלץ לפנות לגישור זוגי. משבר זוגי יכול לפגוע בביטחון של בני הזוג, וכאשר שני הצדדים מעוניינים להמשיך את מסגרת הזוגיות, הפנייה לגישור זוגי על מנת לעשות תהליך מכיל וקשוב, היא בחירה חכמה ביותר.

קבלת החלטות

אחד התחומים המרכזיים אשר מוגדרים בדרך כלל על ידי שני בני הזוג כמאתגרים ביותר, הוא הנושא של קבלת החלטות. לעיתים, כשבני הזוג נקלעים למשבר זוגי, התקשורת וההקשבה נמצאות בירידה, מאוד מתקשים לשוחח בבהירות ולקבל החלטות משותפות ומוסכמות. ברגע שמגדירים מראש את התחומים או הנושאים עליהם יש להגיע להחלטות, וזה בדיוק מה שמגשר עושה, יש בהירות, פיקחון, וקל יותר להגיע להבנה, להסכמה, והכי חשוב – להחלטה.

מסגרת מקצועית ומנוסה

המגשרים הם אנשי מקצוע מנוסים, בתחום הגישור בכלל והגישור הזוגי בפרט. כבר לא מדובר בשני בני זוג שמנסים לשמוע או להשמיע, אלא באיש מקצוע שמכיר את הסיטואציה, את הקשיים והרגישויות בה, ויודע לכוון ולשאול את השאלות הנכונות על מנת להתקדם. זהו יתרון גדול.

מה ההבדל בין גישור זוגי לטיפול זוגי?

גישור זוגי הוא הליך קצר יחסית, פרקטי ותכליתי, שמטרתו להביא להסכם משפטי בין בני הזוג.

טיפול זוגי הוא תהליך ארוך יותר, עמוק יותר, שמטפל במשבר הזוגי מכמה היבטים. לעיתים קרובות, מגשר בגישור זוגי ימליץ לבני הזוג על טיפול זוגי.